قیمت تیرآهن

لیست قیمت تیرآهن
  1. صفحه اصلی
  2. »
  3. تیرآهن
تیرآهن تیر آهن
سقف و سازه

قیمت تیرآهن

سایز مشخصات محصول طول(m) وزن تحویل قیمت(ریال) تاریخ
١٤ قیمت تیرآهن ۱۴ کارخانه ذوب آهن اصفهان ١٢ ١٥٥ انبار مشهد ۴۳٬۷۰۰٬۰۰۰ ۱۴۰۲/۰۷/۲۰
١٦ قیمت تیرآهن ۱۶ کارخانه ذوب آهن اصفهان ١٢ ١٩٠ انبار مشهد ۴۹٬۵۰۰٬۰۰۰ ۱۴۰۲/۰۷/۲۰

قیمت روز تیرآهن

 

بدون تردید می‌توان گفت٬ یکی از پر‌کاربرد‌ترین مقاطع فولادی مورد استفاده در ساخت و ساز تیرآهن است. مقطع آن مانند حرف I انگلیسی است٬ که از یک جان و دو بال تشکیل شده و فرایند تولید آن به روش نورد گرم می‌باشد.


چون قیمت تیرآهن بخش مهمی از هزینه‌های برآورد شده ساختمان را در بر می‌گیرد٬ تغییر حتی کم در قیمت تیرآهن باعث اختلاف زیاد در هزینه اجرای بنا خواهد شد. بنابراین پیمانکاران و خریداران می‌توانند در سقف و سازه از مواردی مثل قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز و یا قیمت تیرآهن کرمانشاه به صورت لحظه‌ای با خبر شوند.


می‌توان تیرآهن را تبدیل به تیرآهن زنبوری کرد٬ البته این کار به صورت دستی در کارگاه‌ها انجام می‌شود. به گونه‌ای که حفره‌های شش ظلعی شبیه لانه زنبور در تیرآهن ایجاد می‌کنند که باعث استحکام طولی بیشتری با وزن کمتر می‌شود که در نهایت قیمت مقرون به صرفه‌تری خواهد داشت.

در نهایت می‌توان گفت که مقاومت تیرآهن زنبوری ۱۶ نسبت به تیرآهن ۱۶ معمولی در همان سایز بیشتر شده است.

قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز

 

از آنجا که تیرآهن یکی از کالاهای اساسی در صنعت ساختمان است و تیرآهن ۱۴ یکی از پرکاربردترین انواع آن است٬ قیمت آهن ۱۴ اصفهان و قیمت تیرآهن ۱۴ اهواز و یا قیمت تیرآهن کرمانشاه را در لحظه به اطلاع مشتریان می‌رسانیم.
تیرآهن با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد مثل نصب آسان و سرعت اجرا٬ امکان اسکلت‌بندی سازه‌های مرتفع را فراهم می‌کند٬ همچنین باعث استحکام بنا و کاهش مصرف دیگر مقاطع فولادی می‌شود.


نکته: چون بعضی از مشتریان به دنبال خرید تیرآهن دست دوم هستند و قیمت تیرآهن دست دوم برایشان مهم است٬ در اینجا توضیحی در این باره خواهیم داد.

به دلیل اینکه در فرایند تخریب ساختمان‌های قدیمی تیرآهن‌ها دچار اعوجاج می‌شوند و بر اثر مرور زمان نیز مقداری انحنا در آن‌ها ایجاد شده که باعث مشکلاتی در نصب می‌شود٬ ما توصیه به خرید تیرآهن دست دوم نمی‌کنیم. بعلاوه مثلا قیمت تیرآهن ۱۴ دست دوم تفاوت مقرون به صرفه‌ای با قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان نو ندارد.

قیمت تیر آهن ۱۴ اصفهان امروز
ویرایش محتوا
ویرایش محتوا

به طور کلی ۴ نوع تیرآهن در بازار استفاده می‌شود، تیرآهنIPE  استاندارد اروپایی ـ تیر آهن INP استاندارد چین و روسیه ـ تیر آهن IPB بال پهن یا هاش ـ تیرآهن لانه زنبوری CNP

ویرایش محتوا

از عواملی مثل افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید که مربوط به بخش تولیدی تیرآهن است. تا عواملی مثل تغییرات قیمت ارز و شرایط بازار مثل میزان عرضه و تقاضا و همچنین تغییرات شرایط جهانی بر قیمت تیرآهن تاثیر دارند.

ویرایش محتوا

وزن تیرآهن ۱۴ اصفهان ۱۵۵ کیلوگرم به ازای هر شاخه

وزن تیرآهن ۱۶ اصفهان ۱۹۰ کیلوگرم به ازای هر شاخه

وزن تیرآهن ۱۸ اصفهان ۲۲۵ کیلوگرم به ازای هر شاخه